Енергетичний сертифікат (сертифікат енергоефективності / енергосертифікат) – документ стандартизованої форми, де вказано клас енергетичної ефективності будівлі, показники по споживанню енергоресурсів, опис конструкцій будівлі та інженерних мереж, а також вказані рекомендації щодо покращення цих показників.
Часто використовують термін енергетичний паспорт (енергопаспорт) – документ, що розроблявся відповідно до ДБН В.2.6-31 “Теплова ізоляція будівель” в редакції до 2016 р., який втратив свою чинність з вступом в дію нової редакції даного ДБН у 2021 році.
Сертифікація енергетичної ефективності є обов’язковою для:
– об’єктів будівництва (нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту), що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, що визначаються відповідно до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”. Відповідно до змін “Закону України про енергоефективність будівель” від серпня 2023 року, сертифікація здійснюється після завершення будівництва перед прийняттям об’єкта в експлуатацію;
– будівель державної власності з опалюваною площею понад 250 квадратних метрів, які часто відвідують громадяни і у всіх приміщеннях яких розташовані органи державної влади;
– будівель з опалюваною площею понад 250 квадратних метрів, у всіх приміщеннях яких розташовані органи місцевого самоврядування (у разі здійснення ними термомодернізації таких будівель);
– будівель, в яких здійснюється термомодернізація, на яку надається державна підтримка та яка має наслідком досягнення класу енергетичної ефективності будівлі не нижче мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівлі.
Сертифікація енергетичної ефективності об’єктів будівництва здійснюється на замовлення та за рахунок замовника.
У разі укладення договорів купівлі-продажу, найму (оренди) будівлі, житлового або нежитлового приміщення будівлі продавець або наймодавець (орендодавець) на вимогу потенційного покупця або наймача (орендаря) має надати інформацію про енергетичний сертифікат будівлі (у разі якщо сертифікація енергетичної ефективності є обов’язковою та/або проведеною) або повідомити про відсутність такого сертифіката.
Формат сертифікату енергоефективності від Energy-cert
Під час розробки сертифікату енергоефективності, у випадку, коли енергетична ефективність будівлі нижче класу “С”, надаються рекомендації щодо підвищення рівня енергоефективності будівлі та проводиться економічний аналіз таких заходів. Тож замовляючи розроблення необхідної Вам документації, Ви отримуєте також розуміння того, що можна покращити.
Додаткову інформацію щодо сертифікації енергоефективності будівель Ви можете отримати на сайті Держенергоефективності.
Етапи розробки сертифікату енергоефективності від Energy-cert:
- Збір вхідної інформації;
- Проведення розрахунків;
- Надання рекомендацій для підвищення енергоефективності будівлі;
- Оформлення сертифікату та погодження з замовником;
- Реєстрація сертифікату в Електронній системі у сфері будівництва.